Küldetésünk a kreativitás!
A csapat
Földi Andrea
jelmeztervező, a fotón a Jelmeztitkok táborban a gyerekekkel
Több mint 20 éve jelmeztervezőként dolgozom, de az utóbbi pár évben már inkább gyerekekkel foglalkozom és egy kreatívitás fejlesztésen alapuló program, módszer kidolgozásán.
2013-ban szerveztük a budapesti Katona József Színházban az első alkotó nyári tábort, A jelmeztervezés titkai címmel. És rögtön akkora sikere lett, hogy több turnus is inditottunk. Azóta is sok helyre hívnak minket és a művészettel nevelési projektünket. Sok gyerek a kezdetek óta velünk van, és már ők segítenek a kisebbeknek. Egyre bővül a csapatunk is, többekkel csoporttársak voltunk a MOME-n.
Csaba Kriszta
Jelmez-szabász, a képen a Marie Antoinette a trendi királyné című táborban a fiatalokkal
Sági Eszter
jelmezkészítés után, a Pinokkió előadás előtt, a Katonában
Szeretek gyerekekkel lenni, velük foglalkozni, és segíteni nekik miközben csodálom őket, a leleményességüket, kreativitásukat. Andival nagyon szeretek dolgozni, nem unalmas mellette az élet az biztos. Volt olyan, hogy rájöttünk egy kisfiú jobban érti az instrukciókat, ha német nyelven beszélünk hozzá. Tiszta szerencse, hogy perfekt vagyok németből. Diplomámat az ELTE-n szereztem csecsemő-és kisgyermeknevelő szakon, a szakdolgozatomat pedig a gyerekfirkákból írtam.
Pinkert Anikó
tündérkoszorú készítésben segédkezik a Pesti Magyar Színházban
Tanárnak készültem, de végül könyvtáros lettem, az Országos Széchényi Könyvtárban és a Covid alatt elvégeztem egy Komplex Alkotásterápiás Képzést. Azt tartom a legfontosabbnak, hogy a résztvevők számára az alkotás segítség, pozitív élmény legyen, hogy a foglalkozásokról sikerélménnyel, feltöltődve távozzanak és hogy az emberek közelebb kerüljenek egymáshoz az alkotás folyamata által.
Huzián Zsófia
a műhelyben, amikor beült a gyerekek mellé ruhát tervezni
2007-ben tájépítész mérnökként végeztem a
Budapesti Corvinus Egyetem Tájépítészmérnöki Karán; 2017-ben (már két gyermek édesanyjaként) elvégeztem a GYIK Műhely (Gyermek és Ifjúsági Képzőművészeti Műhely) 70 órás képzését, amely jó alapokat adott. Andival a MOME „Művészettel nevelés” képzésén ismerkedtünk meg és besegítek nekik amikor szükség van rám.
Tóth Zsolt
a Pesti Magyar Színház Gyerek Fesztiválján
Valamikor a múlt században a Budapest Bábszínházban voltam bábmechanikus, ma már hardvereket fejlesztek, de még mindig nagyon szeretek kézzel dolgozni. Mindig végigizgulom, ahogy egy gyerek eljut az elhatározástól a megvalósításig. Jó velük együtt alkotni, újból gyerek leszek kicsit.
Zsigovics Dóri
Dóri a Gyerekszigeten
Fontosnak tartom, hogy a fiatalok az elméleti tudás megszerzését és a fizikai tapasztalást egyszerre élhessek át.
Közben a hozzánk járó gyerekek is felnőnek
Lehetőség van a KreaTour-nál közösségi munkára is!
Részletekért érdeklődjön telefonon vagy e-mailben.
A képen Gina és Hanna
Együttműködő partnereink